fbpx
Громади цікавляться проектом Енергія Біомаси

Громади цікавляться проектом Енергія Біомаси

Децентралізація в Україні триває. З передачею повноважень у громади з’явилася додаткова мотивація шукати додаткові ресурси. В громадах жорстко піднімаються питання підвищення енергоефективності та переходу на нові альтернативні джерела енергії. Така ситуація склалася на фоні високих видатків в сільській місцевості на опалення комунальних приміщень в громадах, зокрема шкіл, садочків, сільських клубів, тощо.

В новостворених територіальних громадах спеціалісти шукають можливості для створення ефективних моделей впровадження альтернативних джерел теплової енергії. Враховуючи потенціал біомаси в Рівненській області вже існують успішні кейси впровадження пелетних ліній в територіальних громадах та використання високоефективних твердопаливних котлів.

18 травня 2018 року на запрошення Рівненського центру розвитку місцевого самоврядування представниками проекту Енергія Біомаси: перетворення природного потенціалу на регіональні партнерства було проведено презентацію проекту та його основних заходів для представників територіальних громад Рівненщини. Учасників зацікавили дослідження, що плануються в проекті, оскільки завдяки цій інформації спеціалісти можуть закрити “білі плями” знань про ринок біомаси в регіоні, що має бути враховано в наступних проектах.

Під час презентації учасники мали можливість ознайомитися з основною діяльністю проекту та з’ясувати основні вигоди для себе від його продуктів. Велика кількість представників висловили бажання брати участь в ознайомчих візитах до Білорусі, де ситуація із виробництвом біомаси суттєво відрізняється від української. Крім того, додаткові можливості, які в рамках проекту можуть покращити взаємодію між професіоналами по обидва боки кордону повинні бути реалізовані по максимуму.

 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.