fbpx
Техніко-економічне обґрунтування потенціалу біомаси в п’яти північних областях України, а також Брестській та Гомельській областях Білорусі

Техніко-економічне обґрунтування потенціалу біомаси в п’яти північних областях України, а також Брестській та Гомельській областях Білорусі

У звіті «Техніко-економічне обґрунтування потенціалу біомаси в п’яти північних областях України, а також Брестській та Гомельській областях Білорусі» представлено результати комплексного аналітичного дослідження можливостей використання природного потенціалу деревної біомаси в енергетичних цілях та можливостей побудови регіонального партнерства у досліджуваному регіоні. Досліджуваним регіоном є п’ять північних областей України (Волинська, Рівненська, Житомирська, Київська та Чернігівська області) та дві прикордонні області Республіки Білорусь (Брестська та Гомельська області).

У першому розділі звіту наведено паливно-енергетичну характеристику регіону, що досліджується. Представлено структуру загального споживання палив (з розбивкою за видами палива) та основні види їх кінцевого використання.

Далі приведено детальну методологію, за якою виконується комплексна оцінка економічного потенціалу наступних видів біомаси: деревна біомаса (дрова для опалення, відходи лісозаготівлі, відходи полезахисних лісосмуг, відходи лісонасаджень вздовж автомобільних доріг та залізниць) та енергокультури (для отримання твердої біомаси та для виробництва біогазу). У другому розділі також описано методологію, за якою виконується техніко-економічне обґрунтування типових біоенергетичних проектів. Описано три сценарії роботи опалювальних котелень, що розглядаються в дослідженні та детально охарактеризовано два різних підходи, що приймаються для оцінки економічної доцільності впровадження біоенергетичних проектів.

Наступний розділ звіту з аналітичного дослідження містить результати оцінки потенціалу деревної біомаси та енергокультур в областях України та Республіки Білорусь. На карту України нанесено розподілення зведеного потенціалу за областями та за типами біомаси.

Результати техніко-економічного обґрунтування трьох різних сценаріїв з реконструкції опалювальної котельні (потужністю 500 кВт на дровах; потужністю 1000 кВт на гранулах; потужністю 6 МВт на трісці) для повного заміщення природного газу біомасою та економії коштів на закупівлі палива для умов України представлено у розділі чотири. Також наведено результати виконання ТЕО для трьох описаних вище сценаріїв з визначеним тарифом на теплову енергію. Для умов Республіки Білорусь розглядається варіант реконструкції опалювальної котельні потужністю 6 МВт з використанням деревної тріски. Додатково в розділі 4 міститься ТЕО вирощування енергетичних культур в Україні.

У заключній частині дослідження виконано оцінку можливості забезпечення енергетичних потреб регіону за рахунок біомаси. Вказано яка частка потенціалу біомаси наразі вже використовується для покриття енергетичних потреб регіону, та які види традиційних паливно-енергетичних ресурсів можуть бути заміщені в майбутньому для виробництва теплової та електричної енергії.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.